עורך דין זוהר ברזילי

"אלוף הזיכויים"עורך דין פלילי במרכז

עורך דין זוהר ברזילי יליד 1968, גדל בעיר בת ים, בוגר תיכון ואוניברסיטת תל אביב. בילדותו היה שחקו כדורסל מצטיין בקבוצת בית"ר ת"א ואף היה במחנה אימון בקונטיקט. עם סיום השרות הצבאי למד משפטים. עו"ד ברזילי הינו אב לשלושה בנים.

עורך דין זוהר ברזילי "מומחה למשפט פלילי" מזה כעשרים וחמש שנים, בעל משרד בת"א וסניף בבת ים, הרחיב את משרדו וקיבל את ה"כוכב העולה" בעריכת דין ב"דיני משפחה", עבד עם השופטים: נירה לידסקי ז"ל, גרשון גרמן, וכבוד סגנית הנשיאה של ביהמ"ש המחוזי בת"א-יפו דרורה פלפל .

לאור הזיכויים הרבים ופיצויים ששילמה המשטרה והתביעה על הגשת כתבי אישום ו"מעצרי שווא" של לקוחותיו של עורך דין זוהר ברזילי, החליט עורך דין ברזילי לפתוח ב"מלחמה" כנגד הרשויות שפגעו בלקוחותיו, היה גם הראשון ששכנע את ביהמ"ש לחייב אישה שהתלוננה תלונת שקר כנגד בעלה, להיעצר, לעמוד לדין ולשלם פיצוי של 20,000 ₪ על הנזקים שנגרמו לבעלה בגין תלונת השווא.

כמו כן, במסגרת עבודתו דואג עורך דין זוהר ברזילי להשיג "איסור פרסום" ללקוחותיו, ביניהם, רואי חשבון, רופאים, עורכי דין, בעלי תפקידים בכירים בהיי-טק וברשויות המקומיות בשל הנזק החמור שעלול להיגרם להם כתוצאה מפרסום מעצרם ו/או ה"הליך הפלילי" שהם שותפים לו.

עורך דין זוהר ברזילי הוא "אלוף הזיכויים" כינוי שהוצמד לו לאחר זיכוי בתיק חמור של הצתה בת"א-יפו, בו הוצת משרדו של אמרגנה של שרית חדד אבי גואטה, עורך דין ברזילי הצליח להוכיח כי השוטר שעצר את לקוחו אינו דובר אמת, כי העובדה שטוען כי ראה את לקוחו מצית את המשרד אינה יכולה להתקבל הגיונית וביהמ"ש המחוזי בת"א-יפו קיבל את כל טענותיו ובזה השיג "תקדים משפטי" נוסף לפיו – "אין לסמוך בהרשעה על שוטר עד ראייה יחיד שיש בעדותו סתירות ופירכות שלא ניתנות להסבר".

במסגרת עבודתו "זכה" עו"ד ברזילי להשתלמויות אליהן הוזמן, בעבירות מחשב, הונאות במניות ומסחר בבורסה, הלבנת הון, שוחד, חלקן אף עשה באיטליה ובמקומות נוספים מעבר לים.

במסגרת הקהילה משמש עורך דין זוהר ברזילי כ"יועץ משפטי" בהתנדבות לישיבת "שאו מרום עינכם" שבראשה עומד הרב הצדיק שלמה עופר שליט"א.

עו"ד ברזילי זוהר מכבד את יריביו הכוללים אנשי משטרה ומשרדי ממשלה כמו משרד הפנים והמשרד לביטחון פנים כל עוד עושים עבודתם נאמנה. לא פעם כשחשף שחיתות במערכת או שקרים של "סוכנים סמויים" או עדי מדינה נלחם בבית המשפט לפיצויים כספיים עבור הנזקים שגרמו ללקוחותיו, תוך שאינו מוותר על העמדתם לדין של אותם מקורות.

"יש לי ביקורת רבה על חקירות המשטרה שהינן מגמתיות, החוקרים של היום יושבים במשרדים במזגנים ולא יורדים לברור העובדות לשטח כפי שעשו פעם, כיווני חקירה נוספים לא נבדקים והראייה היא, כישלונות גדולים בפענוח פשעים כמו הרצח בבר נוער, שרק לאחר בדיקת שיחות והודעות בפלאפון של עד המדינה ושחזורן הבינו כי "הוליך אותם שולל" ואדם חף מפשע יושב במאסר.

לאחרונה "נתקל" עו"ד ברזילי זוהר בכתב אישום חמור ביותר שהגישה התביעה, נגד בעלים של "צ'יינג'" גדול בבת ים שטען כי לא היה במקום האירוע שם התרחש האירוע הפלילי, בתיק היה סרטון בו לא ניתן לזהות את המעורבים, גם לא ניתן היה לראות את מספר הרכב שהיה באירוע, יחד עם זאת היה מזכר של רכז מודיעין מתחנת בת ים לפיו הוא מזהה את בעל ה"צינג" כמי שמעורב היה באירוע הפלילי. המחדל והרשלנות הפושעת הייתה שהפרקליטות שאמורה לבחון את חומר הראיות ולפקח עליו החליטה להגיש כתב אישום חמור לבימ"ש השלום על סמך מזכר שיקרי של רכז המודיעין. עו"ד ברזילי אליו פנה בעל ה"צ'יינג'" בחן את חומר החקירה ראה את הסרטון בו לא ניתן היה לזהות אדם ושכנע את ראש השלוחה בפרקליטות לבטל את התיק. זו דוגמא לניסיון כושל של המשטרה והפרקליטות להכניס אדם חף מפשע למאסר מתוך תקווה שאולי לא ישכור עורך דין או שלא ישימו לב לכך שאין ראיות נגדו.

במסגרת המלחמה ברשויות שחרר עו"ד ברזילי כספים ונכסים רבים שהוחזקו ע"י הרשויות, משטרה, מכס ומע"מ. עו"ד ברזילי מביע צער רב על "אי מיסוד הזנות" מה שהביא בעבר ל"סחר בנשים", במקום למסד את הזנות, לדאוג להן למקומות מפוארים עם בדיקות של רופא, תנאי עבודה הכוללים זכויות סוציאליות, היגיינה וכדומה נלחמים ארגוני הנשים בזנות וגורמים לנשים רבות להיות מנוצלות ומשועבדות לסרסורים המתייחסים אליהן באכזריות.

שנים רבות מייצג את מכון העיסוי "קוסמוי" בראשל"צ ונלחם במשטרה בפשיטות שעושה על המקום תוך הפעלת שוטר כלקוח סמוי. ברוב הפעמים קיבל ביהמ"ש את הערעורים שהוגשו וביטל את צווי ה"סגירה" וההרחקה שהוציאה המשטרה על המקום.

לעורך דין ברזילי מומחיות רבה בפרוצדורה פלילית, דיני ראיות, ייעוץ משפטי במהלכים שלפני כתב אישום, לרשותו אישור בלתי מסויג לשמש כסנגור בבתי דין צבאיים. ייצג עובדי מדינה בכירים בבית הדין למשמעת ושוטרים אף פונים אליו לייעוץ מול מח"ש.

כמו כן היה זה עו"ד ברזילי זוהר שהצליח לשחרר את איגור לישצינסקי בפרשייה גדולה של "יבוא סמים" מקולומביה שתוכננה מבית הסוהר בארץ לקולומביה.

בין התיקים המתוקשרים היה מעורב עו"ד ברזילי זוהר במספר רב של פרשיות "סחר בנשים" בהן היו מעורבים לקוחותיו רובם ממוצא רוסי, בתיקים רבים זוכו לקוחותיו לאחר שהוכח כי המתלוננות שיקרו במשפט כיוון שרצו להישאר בארץ לקבלת אזרחות, במקרים אחרים לא הוכח קשר ישיר בין לקוחותיו לזונות שלא יכלו לזהותם כמי שסחרו בהן.

בין התיקים המתוקשרים בהם היה מעורב עו"ד זוהר ברזילי היה ייצוג ה"נאשם המרכזי" ולדימיר נזדצוב בפרשיית ה"ניאו נאצים" שנקטו באלימות קשה כנגד זרים ואזרחים, למרות היותו בן למשפחה של ניצולי שואה וכמי שנלחם נגד הגזענות במשך כל חייו הסכים לייצג את הנאשם תמורת התחייבותו לשקם את חייו, לחזק את היהדות בו, הבעת חרטה ופיצוי כספי למתלוננים.

כמו כן, ייצג עו"ד זוהר ברזילי את שלמה ארובס, מי שהיה מיודד עם "ניקיטה" ה"רוצחת השכירה" ככינוייה אז, עת נעצרו בבת ים עם כלי נשק ותמונות של "זאב רוזנשטיין" ו"איציק אברג'יל" במכוניתם, בתיק זה העידה "ניקיטה" על רציחות ושודים רבים בהם הייתה הכנופיה מעורבת והמשטרה השתמשה ב"האזנות סתר" רבות.

עו"ד זוהר ברזילי ייצג את "כריס סרפו" הנאשם מנגריה שקיים יחסי מין עם מתלוננות רבות והדביקן באיידס, הטענה הייתה "לחוסר מודעות" של כריס על מחלתו ולכן לא השתמש באמצעי מניעה, טענה שביהמ"ש דחה אותה.

בשנה האחרונה ייצג עו"ד ברזילי זוהר בשני תיקים גדולים ביותר הכוללים ייעוץ לאוליגרך ידוע המחזיק נערה יפיפייה שבמסגרת הגעתו ארצה נפלו קורבן ל"עוקץ" של נוכל שיקרי על עסקיו בארץ ובחו"ל מתוך מטרה לקחת ממנו את אהובתו, עו"ד זוהר ברזילי הידוע בקהילה הרוסית כמי שאהוד על אותו אוליגרך פנה למשטרה ולמשרד לביטחון פנים תוך הבאת ראיות לעברו של אותו נוכל, כולל הקלטות מסווגות שהפילו את כל התיק ש"תפר" לו. ביהמ"ש חייב את ה"נוכל" לפצות את לקוחו של עו"ד ברזילי במיליונים והורחק מישראל לצמיתות.

כמו כן במסגרת קשריו של עו"ד ברזילי זוהר עם ישיבת "שאו מרום עינכם" והרב שלמה עופר ייעץ עו"ד ברזילי זוהר לרב ידוע הנמצא בגלות בגין שקרים של מספר מתלוננות עליו, עו"ד ברזילי העביר מידע סודי על העומד מאחורי התלונות והעלילה כנגד אותו צדיק וכולם ממתינים לחזרתו של הרב ארצה מגלותו.

משרדו של עורך דין ברזילי בתל אביב פתוח ברוב שעות היום וניתן לפגוש אותו גם במשרד בבת ים.

לאחרונה הורחב המשרד בת"א באמצעות עורך דין מומחה בדיני משפחה איתו עובד עורך דין זוהר ברזילי בתיקים בין בני זוג ו/או אחים והוריהם.

עורך הדין – השיג ללקוחותיו הישגים רבים ביותר, המשרד הצליח להוציא "מזונות קטין" בסך עשרת אלפים ₪ לחודש מאב שהתחמק מבנו ולא הכיר בו.

כמו כן הצליח עורך הדין ל"חשוף" חשבונות בנק של מיליונים בשוויץ ובפיג'י של בעל שהתחמק מאשתו וברח עם המאהבת שלו תוך שמשאירה חסרת כל.

כמו כן, כשהמשרד ייצג בעלים נגד נשותיהן השיג "מזונות שוויוניים" לקטינים תוך חיוב האם להשתתף גם היא במזונות הקטינים כתקדים משפטי.

לאחרונה זכה בעל בשלושת רבעי דירה יוקרתית באזור אותה רכשה אשתו מכספים שקיבלה מהוריה לפני הנישואין והייתה רשומה רק על שמה, תוך שהוכח כי האישה נוהגת בחוסר תום לב, מתלוננת "תלונות שווא" במשטרה כנגד הבעל, מסיתה את חמשת הקטינים כנגד אביהם, ביהמ"ש קיבל את כל טענות הבעל והמשרד וקיבל את תביעתו על הדירה היוקרתית תוך חיוב האישה בארבעים אלף ₪ הוצאות.

במסגרת הצלחתו הרבה בעתירות כנגד משרד הפנים והשארה בארץ של אזרחים ו/או תיירים תוך דחיית בקשות ההסגרה נגדם הציל עו"ד ברזילי אזרח אוקראינה שמשרד הפנים ביטל את אזרחותו לאחר שחשף כי מדובר בהונאה וזהות בדויה, במאבק חסר פשרות ולמרות היותו "דרוש על רצח" במדינתו ממנה הגיע, טס עו"ד ברזילי לאוקראינה, שכנע את הפרקליטות לסגור את התיק נגדו ו"ניצח" את משרד הפנים להשאירו בארץ בזהותו האמיתית עם שני ילדיו ואשתו תושבי חולון, תוך חיוב משרד הפנים בהוצאות משפט של 10,000 ₪.

עו"ד ברזילי זוהר ומשרדו נותן מענה חשוב במסירות ונאמנות לפונים אליו ומאמין כי עבודה קשה ואי פשרנות במקרים המתאימים תביא לניצחון, יחד עם זאת צריך לדעת במקרים המתאימים כמו של הנשיא קצב, לא "ללכת עם הראש בקיר" ולקחת את עסקת הטיעון שהציעו לו.

כמו כן, הצליח עו"ד זוהר ברזילי לבטל "צווי סגירה" שהוציאה המשטרה נגד עסקים רבים שנטען נגדם כי "מכרו אלכוהול לקטינים" ו/או התרחשו דקירות בתוכם, לעו"ד ברזילי זוהר ביקורת רבה על "צווי סגירה" שניתנים בלא שק"ד זהיר, תוך פגיעה בחופש העיסוק ובפרנסה של בעלי העסקים, עו"ד זוהר ברזילי שכנע את ביהמ"ש לבטל צו סגירה ל- 30 יום שהוצא נגד "אולם אירועים" באזור "קווין סיטי" שעתיים לפני שלושה אירועים שהיו אמורים להיפתח, תוך שביהמ"ש גוער במשטרה על הקלות בה הוצא הצו ללא שימוע כדין. עו"ד ברזילי זוהר מלווה את העסק כבר ב"שימוע" במשטרה עד לערעור בביהמ"ש.

בשנה האחרונה ייצג עו"ד ברזילי בבימ"ש השלום בת"א-יפו דמות ידועה כנגדה הגיש מח"ש כתב אישום. כנגד דמות ידועה בעיר בת ים הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של גניבת דלק – תוך כדי פעילות התנדבותית במשטרה, מדובר במי שעבד כשוטר וסדרן במשחקי כדורגל, לאחר שפנה לעו"ד זוהר ברזילי שקרא את חומר הראיות בתיק מח"ש, נסע לתחנת הדלק והוציא את הסרטונים מיום הגניבה המתואר, זוכה הלקוח מעבירת הגניבה, לאחר שהוכח שביום האירוע ישן בניידת המשטרה, מכל מקום כשהתעורר ושם לב כי מפקד הצוות ממלא בג'ריקנים דלק, כעס עליו ורב איתו, יחד עם זאת לא היה שותף אקטיבי לגניבה.

התושייה שהפגין עו"ד זוהר ברזילי מנעה מאותו מפורסם בעל משפחה מכובדת בבת ים בושות ועונש מאסר, ה"מפורסם" חזר לתפקידו הקודם תוך קבלת פיצוי ממח"ש על הנזקים שנגרמו לו.

כמו כן, בבניין המפואר בו מתגורר עורך הדין זוהר ברזילי ב"סי פלאס" בבת ים, הואשמו שני שכנים בעבירות "אלימות במשפחה" ו"עבירות מין" כנגד בנות זוג איתן קיימו יחסי מין מחוץ לנישואין.

אחד השכנים היה בעברו סגן ראש עיר באחת הערים הדרומיות.

עורך דין זוהר ברזילי המכיר את אותן מתלוננות שיוצגו על ידו בעבר כלקוחות ב"תחום העתיק בעולם" וקודמו לנערות ליווי יוקרתיות, נחקרו תחת אזהרה לאחר שהוצגו סרטונים חיים על קיום יחסי המין בבתי מלון יוקרתיים על שפת ימה של תל אביב, כמו כן הציג עורך דין ברזילי הקלטות חיות ב"תוכנה מיוחדת" שהובאה ע"י אחד החשודים, שם נשמעת אחת המתלוננות מאיימת – "אם לא תעזוב את אשתך ותממן אותי חודשית אתפור לך תיק".

עו"ד ברזילי הוציא "צו איסור פרסום" על זהות המעורבים, ודאג לזיכויים המיידי תוך שביהמ"ש נוזף בתחנת בת ים על מעצרם הפזיז של המעורבים שבסך הכל גיוונו את חיי המין שלהם.

כמו כן, מייצג עו"ד ברזילי זוהר מאבטחים רבים במועדונים החשופים לאלימות מצד הבליינים ואיום על חייהם, ביהמ"ש השלום בפתח תקווה קיבל את טענת עו"ד ברזילי ל"הגנה עצמית" וזיכה את הנאשם סרגיי קוקורוב לאחר שהמתלונן הוכח כמי שבא לעשות פרובוקציה במועדון גלינה בעיר, איים וצעק, המאבטח סרגיי קוקורוב נאלץ היה לתת לו אגרוף אחד בפניו ששלח אותו לשנה אשפוז בבי"ח לוינשטיין ונזק מוחי.

חייהם של המאבטחים בסכנה גדולה וחשופים ערב ערב, לילה לילה, לאלימות. טוב עשה ביהמ"ש בזיכוי זה כ"תקדים" לאותם מאבטחים העושים עבודתם קודש בשמירה על השקט והשלווה.

עו"ד זוהר ברזילי ידוע כלוחם "חסר פשרות" עבור לקוחותיו ויש לו ביקורת רבה על מערכת בתי המשפט שלעיתים אינה עושה צדק, יש פגיעה בזכויות נאשמים, "לחץ" של ביהמ"ש ל"עסקאות טיעון" וחוסר סבלנות בשמיעת הנאשמים בעדותם, פעמים רבות ממליץ עו"ד ברזילי להיעזר במומחים לראיות פורנזיות כמו טביעות אצבע, D.N.A כדי להביא לזיכויים.

כמו כן, פעמים רבות ממליץ על שיתוף פסיכולוג ו/או פסיכיאטר ל"תוכנית שיקום" לנאשם במיוחד אם יש בעיות סמים, מין, בעיות נפשיות, כדי שביהמ"ש ישתכנע לא להכניס את הנאשם למאסר בפועל.

מאסר בפועל אינו פתרון ענישתי והוכח כי חלק נכבד מהאסירים חוזרים למאסר, יש לדאוג ל"תוכניות בקהילה" כשל"צ ו/או התנדבות כפתרון חלופי למאסר.

במדינתנו אין "עונש מוות" והרחקת האסיר מהחברה כעונש על המעשה שעשה לתקופה קצרה אינה משיגה מטרותיה.

בבתי הסוהר אין תוכניות שיקומיות טובות כפי שיש בקהילה, יש להשקיע בחינוך ובחוגים תוך חשיפה מרבית של הנוער ל"ספורט" בו רואה עו"ד ברזילי כאמצעי חינוכי חשוב ממדרגה ראשונה.

כמי שהיה שחקן כדורסל בעברו מודע ליתרונות הבולטים של משמעת, ספורט וחינוך. יש להוציא את הנוער מהמחשבים שבהם רואה עו"ד ברזילי כמכשיר הרסני, הפתיחות והנגישות האינטרנטית לכל דבר יש בהם סכנה רבתי, כמי שייצג סמנכ"ל חברת הייטק מירושלים שהגיע למפגש עם תחקירנית של ערוץ 10 בפרשת "ילדות בסכנה", כחלק מפרשייה של עשרות גברים ששוחחו בצ'אט עם השחקנית, נעצרו והואשמו בעבירות מין תוך חשיפת פניהם כל ערב בחדשות לעיני כל האומה, מצד אחד חושב עו"ד זוהר ברזילי שהרעיון של ערוץ 10 היה נכון אך לא הוא שהיה צריך לבצע זאת אלא המשטרה. כל טענותיו של עו"ד זוהר ברזילי לכך שמדובר ב"סוכן מדיח" של התחקירנית ש"שידלה" את לקוחו להגיע לדירה כשהוא מאמין שהיא "בגירה" ולא "קטינה" כפי שהציגה עצמה, התקבל ע"י "השופט האמיץ" – דן מור – שזיכה את לקוחו תוך שמותח ביקורת חריפה על ערוץ 10 והאמצעים שהשתמש בהם "להפיל" בפח את לקוחו, היחיד שהוצא נגדו צו איסור פרסום של כל פרט מזהה במשך כשבע שנים ולא נראו פניו בערוצים היה לקוחו, בניגוד לעורכי הדין האחרים שרצו בפרסום הפרשייה "נלחם" עו"ד ברזילי עבור לקוחו שבא ממשפחה מסורתית מכובדת מירושלים עם ארבעה ילדים קטינים שלא אשמים בכך שאביהם הואשם בעבירות מין.

התיק הגיע לביהמ"ש העליון ולצערו של עו"ד ברזילי, הערעור התקבל ובסופו של דבר הורשע לקוחו ונשלח לעבודות שרות.

לדעתו של עו"ד זוהר ברזילי "חשש" ביהמ"ש מערוץ 10 שכן התוצאה של הזיכוי של הנאשם אותו ייצג הייתה תביעה ענקית של פיצויים נגד ערוץ 10 על הנזקים שנגרמו ללקוח, כולל גירושין, פיטורים מעבודתו, כמו כן, הזיכוי יכול היה להשליך על משפטיהם של עשרים גברים נוספים שמשפטיהם היו תלויים ועומדים ולהביא לזיכויים המלא.

עורך הדין ברזילי מרבה להרצות בבתי ספר תיכוניים על הסכנות שבאינטרנט ובשימוש בסמים, וכן גם על מקצוע עורך הדין הפלילי. הוא משתף את התלמידים בתיקים המתוקשרים בהם ייצג. 

קבל עזרה
close slider

    שם (חובה)

    דואר אלקטרוני (חובה)

    נושא

    תוכן ההודעה